Hamidiye International Schools —Ankara , Turkey.

We moved onto a new website! Come on in, check it out!

President's Welcome

Assalamu Alaikum,

I have the pleasure to welcome you to Hamidiya International Schools, Ankara, Turkey, where the vision is to shape the future leaders and scholars who are theoretically and physically equipped with knowledge & tranquility through our compacted curriculum of Qur’an, islamic studies, arabic language, and the edexcel system of international secondary and advanced levels of education, and well qualified teachers, all combined in an extinguished environment and smart building facility at the heart of the Turkish Capital Ankara.

Our One team Hamidiye community of students, parents, teachers and all hamidiye staff are
dedicated to achieve this vision and mission to the best of our ability, asking Allah to guide us to the right and straight path.
Thanking you in advance.

Sh. Mohamed Idris Ahmed
President & CEO, Hamidiye International Schools
Ankara, Turkey

Director's Message

باسمه سبحانه وَإِن مِّن شَيْءٍ إِلَّا يُسَبِّحُ بِحَمْدِهِ

السلام عليكم ورحمة الله وبركاته

Assalamu Alaikum,

Bir kardeşlik projesi olarak başladığımız Hamidiye Okulları, InşaaALLAH öyle olarak devam etmesini temenni ederiz. İçinde bulunduğumuz süreç eğitimin ne derece ehemmiyetli olduğunu ispatlamıştır. Toplumların ayakta durması, sağlam bireylerin yetişmesi ile mümkündür. Sağlam bireylerin yetişmesi iyi bir eğitime bağlıdır. İyi bir eğitim ise İslami, fenni ve şuuri ilimlerin aynı anda sağlam kaynaklarla talebeye aktarılması ile mümkündür. Yaşadığımız yüzyıl kişilerin karakteristik ve zihinsel yapılarının şekillenmesinde eğitimin ne derece önemli olduğunu kanıtlamıştır. Bu anlamda biz de geleceğimizin sağlam temeller üzerine oturtulmaması için geleceğimiz olan öğrencilerimizi iyi bir eğitim programıyla, güvenilir kişiler eliyle ve çağın şartlarına uygun bir ortamda yetiştirme gayret ve fedakârlığı içindeyiz.

Yetişen nesillerin ne kadar ehemmiyetli olduğu şuuruyla hareket ettiğimiz, eğitim politikamızla; geleceğin lider ve öncü şahsiyetlerini yetiştirmek ve bu anlamda meşru her türlü fedakârlığı ve ortamı sağlamak için Hamidiye Okullarını kurduk. Modern bir yapıya haiz olan kurumumuz anasınıfı dahil dört kademeden oluşmaktadır. Fiziki yapı olarak: 55 derslik, yemekhaneler, laboratuvar alanları, spor alanı, kongre ve seminer alanlarından oluşmaktadır. Elhamdulillah her geçen gün daha iyi hedeflere doğru adım atmaktayız. Bu hedeflere hep beraber ulaşma, heyecan ve sevinci içinde büyük bir aile olma yolunda ilerlemekteyiz.

 Bu güzel aileye, bütün güzel insanları bekleriz.

Teşekkürler

Mr Tamer Akar
Director, Hamidiye International Schools
Ankara, Turkey

Scroll to Top